Головна
Фотогалерея
Опис котеджу
Ціни, додаткові послуги
Контакти
Погода в Ільцях

Погода в Україні
Історія карпатського регіону

Перша письмова згадка про нього датується 1424 роком.

У 1772 році в результаті першого поділу Польщі між Росією, Прусією та Австрією, землі теперішнього Верховинського району увійшли до Австрії.

Майнове розшарування, національне пригноблення, посилена експлуатація населення гірських сіл викликали масове незадоволення селян. Своєрідною формою боротьби та проявом стихійного протесту селянства проти існуючого ладу був опришківський рух. Багато жителів діяли в загонах Олекси Довбуша, І. Пискливого, Пинті, Бойчука, Баюрака. Масовим явищем серед горян стали скликання віча - нової форми визвольного руху кінця ХІХ століття. В першій половині XIX ст. діяли опришки на чолі з М.Штолюком.

До найдавніших поселень відносяться села Красноїлля (стара назва Дідушкова річка), Довгополе, Криворівня. Село Криворівня - одне з найбільших сіл району, вперше про нього згадується у 1719 році.

Село Буркут, Голови, Довгополе, Красноїлля, Криворівня відомі тим, що тут бували Леся Українка, Іван Франко, Ольга Кобилянська, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник та інші. Гуцульський край справив велике враження на Коцюбинського і він написав повість "Тіні забутих предків". У с.Красноїлля (1906-1912 рр.) жив український письменник Гнат Хоткевич, де він написав повісті "Камінна душа", "Довбуш" та ін. Саме в цьому селі нимбув створений відомий за межами України аматорський Гуцульський театр. Сьогодні тут відкрито музей Гната Хоткевича

Літературно-меморіальний музей Івана Франка відкрито у 1953 р. в с. Криворівня, де у літні періоди з 1906 по 1914 рр. письменник жив з сім'єю

Основне багатство району - карпатський ліс. Славиться район своїми пасовищами - полонинами, де випасаються велика рогата худоба і вівці.

Інформацію скопійовано з сайту www.verkhovyna.info

© 2009 Гуцульське рандеву.
Сайт підтримує Mandrivka.net